Aqua AeroBic

Dlaczego warto?

  • ćwiczenia w wodzie nie obciążają stawów
  • nie trzeba umieć pływać by uprawiać Aqua Aerobic
  • usprawnisz koordynację ruchową, wyszczuplisz sylwetkę
  • skuteczna metoda na pozbycie się tkanki tłuszczowej i cellulitu

Zajęcia Aqua Aerobic

Aqua aerobic to ćwiczenia, które odbywają się w wodzie. Zawierają się w nich elementy gimnastyki korekcyjnej, tańca, aerobiku oraz nauki pływania. W zależności od stopnia zanurzenia ciała można tu mówić o poziomie trudności ćwiczeń. Niemniej, nie musisz umieć pływać aby wziąć udział w treningu. Aqua aerobic odbywa się w części wypłyconej pływalni, gdzie każdy ma grunt.

aqua aerobik wałcz
aquaaerobic zajęcia

Jakie korzyści czerpiemy z ćwiczeń w środowisku wodny?

Ruch w wodzie korzystnie wpływa na funkcjonowanie układu krwionośnego jak i oddechowego. Przebyte choroby, kontuzje czy też uszkodzenia mechaniczne ciała często ograniczają nasze możliwości ruchowe. Dzięki temu, iż siła wyporu zupełnie odciąża stawy, ćwicząc w wodzie jesteś bezpieczny. Ten trening to dla Ciebie świetna alternatywa w okresie regeneracji, odnowy biologicznej czy też rehabilitacji.

Na gimnastykę wodną mogą wybrać się także kobiety w ciąży, osoby otyłe czy też niepełnosprawne. Oprócz mnóstwa korzyści ze strony fizycznej, jest to także wspaniała zabawa. Okazja do spotkań ze znajomymi. Dla kobiet znaczenie ma też fakt, że dzięki ćwiczeniom w wodzie można szybko i łatwo pozbyć się cellulitu, nadmiaru tkanki tłuszczowej, a także wysmuklić sylwetkę. Usprawniają ciało, aparat mięśniowy, koordynację ruchową i orientację przestrzenną. Nie musisz umieć pływać, nie musisz bać się o to że ktoś Cię niechcący podtopi. Ćwiczenia odbywają się także przy użyciu przyrządów wypornościowych (np. deski, makarony).

Wyrażam zgodę na badanie przez firmę Afrofit moich preferencji i zachowań, aby umożliwić dostarczenie spersonalizowanych treści oraz polepszyć funkcjonowanie niniejszej strony. Zgoda może być cofnięta w każdym czasie poprzez wysłanie wiadomości e-mail lub zmianę ustawień przeglądarki internetowej. Strona korzysta w plików Cookies. Więcej informacji w Polityce Prywatności.