O mnie

Sandra Miłosz - Pawełkiewicz.

Sandra Miłosz- Pawełkiewicz, urodzona w Wałczu.

Od dziecka uwielbia sport. W wieku 10 lat zaczęła trenować akrobatykę sportową w wałeckim klubie KS ŻAK. Przygoda ta trwała do momentu zdania matury i wyjazdu na studia.

W dyscyplinie tej startowała w konkurencjach: skoki na ścieżce, dwójki i trójki kobiet. Reprezentowała klub na arenach ogólnopolskich, gdzie zdobywała często wysokie lokaty. Zdobyła Międzynarodowe Mistrzostwo Polski w skokach na ścieżce kobiet w roku 2008 w klasie sportowej- pierwszej. Zdobyła klasę sportową na Pucharze Polskim w Świdnicy startując w klasie mistrzowskiej.

Nie tylko akrobatyka sportowa zajmowała ją pod względem sportowym. W międzyczasie trenowała także lekkoatletykę, oraz taniec. W tych dziedzinach również startowała w licznych zawodach, często reprezentując szkołę do której  w tym czasie uczęszczała. Specjalizowała się w biegach sprinterskich i konkurencjach skocznościowych (skok wzwyż i skok w dal).

W roku 2007 rozpoczęła studia w Gdańsku w Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu im. Jędrzeja Śniadeckiego, o specjalizacji Gimnastyka Sportowa. W czasie trwania studiów odbyła liczne praktyki z zakresu pracy nauczyciela wychowania fizycznego w szkołach wałeckich i trójmiejskich. Doświadczyła także pracy z dziećmi w początkowym okresie edukacji w przedszkolach odbywając praktyki z gimnastyki korekcyjnej. Zakres działania obejmował także pracę z dziećmi niepełnosprawnymi intelektualnie.

Po ukończeniu AWFiS w  Gdańsku  uzyskując tytuł magistra –  specjalność trenerska, rozpoczęła studia podyplomowe na Akademii Morskiej w Gdyni na wydziale Przedsiębiorczości i Towaroznawstwa o specjalizacji Usługi żywieniowe i Dietetyka.

W międzyczasie rozpoczęła pracę w szkole pływania Pływak w Gdańsku. Chcąc jeszcze bardziej powiększyć swój wachlarz wiedzy,   wzięła udział w Ogólnopolskim Projekcie Kształcenia Kadr Sportowych w Wałczu, odbywającym się w Centralnym Ośrodku Przygotowań Olimpijskich. Projekt miał na celu wyszkolić swą kadrę na instruktorów sportu w dziedzinie przez nich wybranej. Sandra wybrała Pływanie.  Szkolenie trwało prawię rok. Po czym uzyskała upragnioną legitymację instruktorską.   Zjazdy odbywały się weekendowo, a więc w tygodniu był „czas” na rozwijanie swych doświadczeń w Trójmieście. Tym sposobem zaczęła się przygoda z fitnessem. Pracując w Szkole Pływania „Pływak” prowadziła zajęcia z zakresu aqua aerobic.   Przy budynku AWFiS mieści się Fitness Club Akademos, gdzie zdobyła pracę jako instruktor fitness.   Później propozycje pracy w tej dziedzinie zaczęło przybywać.    Doszło kilka godzin pracy w gdańskiej: „Strefie ruchu”, w Domu Kultury „Młyniec”, a także w Domu Osiedlowym   „Alf”.

Trzy lata pracy w Trójmieście w czterech różnych miejscach zaowocowało zdobyciem sporego doświadczenia i wiedzy. Zakres typu zajęć był bardzo szeroki. Od zajęć kinezy po ćwiczenia w wodzie, dla osób od 14- 75 roku życia.

Po tym czasie wróciła do korzeni, czyli do Wałcza miasta rodzinnego, . Pragnąc  podzielić się swoją pasją do aktywności fizycznej w roku 2015 postanowiła założyć własną działalność pod nazwą Afro- Fit.  Dziś jest trenerem i dietetykiem. Prowadzi liczne zajęcia sportowe w Centralnym Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Wałczu i nie tylko. Oprócz tego jest wykładowcą akademickim na wałeckiej Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej. To jej hobby, jej pasja i radość.

O firmie

afrofit

Firma Afro- Fit powstała na początku roku 2015. Jej założycielką jestem ja  mgr. Sandra Miłosz- Pawełkiewicz.

Głównym założeniem i filozofią firmy miało być uszczęśliwianie ludzi, dzięki aktywności fizycznej. Nie chciałam aby były to „suche” spotkania, na których każdy jest incognito.  Pragnęłam stworzyć spotkania dla grupy osób, która może się wspólnie poruszać w miłej atmosferze przy okazji się pośmiać, rozluźnić i pogadać.  Jednocześnie wprowadzałam uczestników moich zajęć w świat aktywności fizycznej, uprawianej w sposób świadomy i z pełną korzyścią dla ich aparatu ruchu, czyli ciała ale i ducha. . Moi drodzy, czy na świecie brakuje problemów i zmartwień? Czy media nie zasypują nas złymi wiadomościami? A jak często spotykacie się z pozytywnym odniesieniem do Waszego otoczenia, do Was samych? Jak często spotyka Was coś tak miłego że łapiecie się na uśmiechu do samego siebie? Chodzi mi tu o spontaniczność i bezinteresowność. Jeżeli jesteście z tymi przykładami za pan brat, to wspaniale.  Pragnę  Wam jeszcze dołożyć trochę światła od siebie. No i masz, poetyckość mi się wkradła 😉  Wróćmy do faktów. Zaczęło się od zaledwie trzech godzin zajęć fitness w tygodniu.  Wówczas ćwiczyliśmy w wynajmowanej sali baletowej w Gimnazjum Nr. 2 w Wałczu.

Z czasem zainteresowanie wzrosło, tak więc godzin zajęć  przybyło, a nasza sala zaczęła się kurczyć. Przetrwałyśmy tak zwany pierwszy najtrudniejszy rok. Miałam pewne obawy, że po wakacjach moja drużyna mistrzów się rozpadnie. Ale nie, wróciliście z pełnym zapałem i zaangażowaniem do budowania formy.

Zaczęło przybywać pytań z zakresu odżywiania i diety,   wobec czego zajęłam się również pisaniem planów żywieniowych a co za tym idzie- treningowych.

Po niedługim czasie firma rozwinęła się na tyle, że należało się zastanowić na zwiększeniu dostępu do jej podwojów. Pojawiła się szansa, którą wykorzystałam. Obecnie działamy w Centralnym Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Wałczu i w Athletic Gym & Fitness.

Prowadzę zajęcia z zakresu fitness różnego typu. Od ćwiczeń korygujących wady postawy, dla osób ze schorzeniami kręgosłupa, po rozciąganie, trening funkcjonalny, siłowy, wzmacniający, terenowy jak i zajęcia w wodzie. Możesz także skorzystać z siłowni, sauny, pływalni. Dysponujemy wspaniałym wyposażeniem sprzętu sportowego jak i urządzeń do treningu kondycyjnego, tlenowego. Oprócz tego oferujemy trening na specjalnie stworzonej sali do treningu crossfit. Na terenie Ośrodka znajduję się również wspaniały stadion lekkoatletyczny, plaża, korty tenisowe, kawiarnia i oczywiście pływalnia „Delfin”. Mamy sposobność zaoferowania bardzo dużego wachlarzu możliwości. Stanowi to świetny współczynnik do osobistego rozwoju, a co za tym idzie do rozwoju firmy.

Firma Afro- Fit kreuje działania,  dla dobra ogółu. To nie ty ja, ale również Wy sprawiacie , że każdy wychodzi  z zajęć   zadowolony, uśmiechnięty i już wyglądający kolejnej wizyty.

Przyjdź, sprawdź  –   nie pożałujesz.

afro-fit
wataha wałcz
crossfit wałcz

Wyrażam zgodę na badanie przez firmę Afrofit moich preferencji i zachowań, aby umożliwić dostarczenie spersonalizowanych treści oraz polepszyć funkcjonowanie niniejszej strony. Zgoda może być cofnięta w każdym czasie poprzez wysłanie wiadomości e-mail lub zmianę ustawień przeglądarki internetowej. Strona korzysta w plików Cookies. Więcej informacji w Polityce Prywatności.